/stafi
STAFI
Adelina Haxhiu
BSc.
Përgjegjëse për praktikat e logopedisë
adelina.haxhiu@kolegji-heimerer.eu
Adem Spahiu
Ph.D. cand.
Profesor
adem.spahiu@kolegji-heimerer.eu
Adnan Hoxha
Ph.D. cand.
Pro-Rektor për Projekte dhe Bashkëpunim Ndërkombëtar, Profesor
adnan.hoxha@kolegji-heimerer.eu
Afërdita Mustafa
MSc.
Koordinatore për praktika
aferdita.mustafa@kolegji-heimerer.eu
Agron Hoxha
Ph.D.
Ligjërues
agron.hoxha@kolegji-heimerer.eu
Agron Krasniqi
MSc.
Ligjërues
agron.krasniqi@kolegji-heimerer.eu
Albane Isufi
MSc.
Përgjegjëse për Ndërkombëtarizmin dhe Projekte
albane.isufi@kolegji-heimerer.eu
Albin Pllana
BSc.
Koordinator për Projekte dhe Bashkëpunim Ndërkombëtar
albin.pllana@kolegji-heimerer.eu
Alma Vllasaliu
Përgjegjëse e Praktikave
alma.vllasaliu@kolegji-heimerer.eu
Ana Poposka
Prof. Ass. Dr. Sc.
Prodekane e Shkencave Shëndetësore Terapeutike, Programi: Logopedi
ana.poposka@kolegji-heimerer.eu
Arben Hysenaj
Ph.D. cand.
Dekan i programit master Psikologji e Vlerësimit dhe Intervenimit
arben.hysenaj@kolegji-heimerer.eu
Arbnor Avudallahi
Asistent Akademik
arbnor.avudallahi@kolegji-heimerer.eu
Arjeta Zhubi
MSc. cand.
Përgjegjëse për çëshje mësimore pranë programi PPSH-FPI
arjeta.zhubi@kolegji-heimerer.eu
Arta Dalipi
Ph.D. cand.
Ligjëruese
arta.dalipi@kolegji-heimerer.eu
Arta Sopjani
BSc.
Referente e Infermierisë
arta.sopjani@heimerer.com
Bardha Kika
Ph.D. cand.
Përgjegjëse për çshtje organizative të logopedisë
bardha.kika@kolegji-heimerer.eu
Benjamin Schmitz
Ph.D. cand.
Ligjërues
benjamin.schmitz@kolegji-heimerer.eu
Bernard Tahirbegolli
Prof. Ass. Dr.
Dekan në programin master Menaxhimi i Institucioneve dhe Shërbimeve Shëndetësore
bernard.tahirbegolli@kolegji-heimerer.eu
Besarta Taganoviq
Ph.D. cand.
Dekane
besarta.taganoviq@kolegji-heimerer.eu
Besim Mustafa
Ph.D.
Ligjërues
besim.mustafa@kolegji-heimerer.eu
Blerina Gerxhaliu
BSc.
Sherbimi studentor
blerina.gerxhaliu@kolegji-heimerer.eu
Blerta Kryeziu
Ph.D. cand.
Koordinatore për çështjet e mësimdhënies
blerta.kryeziu@kolegji-heimerer.eu
Blertë Hyseni
Ph.D. cand.
Përgjegjëse për mësimëdhënie në departmentin e Infermierisë
blerte.hyseni@kolegji-heimerer.eu
Bujar Obërtinca
Ph.D. cand.
Ligjërues
bujar.obertinca@kolegji-heimerer.eu
Bujar Shabani
Profesor
bujar.shabani@kolegji-heimerer.eu
Bukurije Zhubi
Prof. Ass. Dr.
bukurije.zhubi@kolegji-heimerer.eu
Buniamin Memedi
Prof. Ass. Dr. Sc.
buniamin.memedi@kolegji-heimerer.eu
Dianna Ullrich
OTD
Profesoreshë
dianna.ullrich@kolegji-heimerer.eu
Diedon Dorambari
Ph.D.
Përgjegjës për hulumtime
diedon.dorambari@kolegji-heimerer.eu
Donjeta Krasniqi Redenica
BSc.
Lorem Ipsum
donjeta.krasniqi@kolegji-heimerer.eu
Dua Danjolli-Hashani
Prof. Ass. Dr.
Rektore
dua.danjolli@kolegji-heimerer.eu
Dugagjin Spanca
Dr.
dugagjin.spanca@kolegji-heimerer.eu
Dhurata Kastrati
Asistente Akademike
dhurata.kastrati@kolegji-heimerer.eu
Ekrem Maloku
M.D. M.M.S.
Ligjërues
ekrem.maloku@kolegji-heimerer.eu
Elina Morina
MSc.
Përgjegjëse për Hulumtime në Dekanatin e Shkencave Shëndetësore Terapeutike
elina.morina@kolegji-heimerer.eu
Endrit Dragusha
MD.
endrit.dragusha@kolegji-heimerer.eu
Erza Selmani
MSc.
Koordinatore për Projekte dhe Bashkëpunim Ndërkombëtar
erza.selmani@kolegji-heimerer.eu
Flaka Emini
MSc.
Asistente
flaka.emini@kolegji-heimerer.eu
Florim Gallopeni
Ph.D.
Prorektor për çështjet e mësimëdhënies
florim.gallopeni@kolegji-heimerer.eu
Gazmend Bojaj
Prof. Ass. Dr.
Profesor
gazmend.bojaj@kolegji-heimerer.eu
Gramos Begolli
Ligjërues
gramos.begolli@kolegji-heimerer.eu
Iliria Ibrahimi
Asistente për Projekte dhe Bashkëpunim Ndërkombëtar
iliria.ibrahimi@kolegji-heimerer.eu
Iliriana Alloqi Tahirbegolli
Ph.D.
Ligjëruese
iliriana.alloqi@kolegji-heimerer.eu
Ilirjana Bajraktari
Ph.D. cand.
Profesor
ilirjana.bajraktari@kolegji-heimerer.eu
Johanes Bahrens
Prof. Dr.
Profesor
johanes.bahrens@kolegji-heimerer.eu
Krenare Grezda
Ph.D. cand.
Profesor Pediatre
krenare.grezda@kolegji-heimerer.eu
Kaltrina Azizi
Ph.D. cand.
Koordinatore për programin master Praktikat e Avancuara Infermierore
kaltrina.azizi@kolegji-heimerer.eu
Klara Cahani
MSc. cand.
Asistente ekzekutive e zyrës së Rektores
klara.cahani@kolegji-heimerer.eu
Kaltrinë Krasniqi
MSc.
kaltrine.krasniqi@kolegji-heimerer.eu
Leonora Paice
Ph.D. cand.
Profesor
leonora.paice@kolegji-heimerer.eu
Linda Ukimeraj
Profesor
linda.ukimeraj@kolegji-heimerer.eu
Liridon Bllaca
Ph.D. cand.
Koordinator per hulumtime
liridon.bllaca@kolegji-heimerer.eu
Liridon Kryeziu
Ph.D. cand.
Koordinator për Hulumtime
liridon.kryeziu@kolegji-heimerer.eu
Liridon Marku
MSc. cand.
Asistent për praktika
liridon.marku@kolegji-heimerer.eu
Lulëjetë Prekazi
profesor
luljeta.prekazi@kolegji-heimerer.eu
Margarita Van Dijk
Ph.D. cand.
Prodekane
margarita.vandijk@kolegji-heimerer.eu
Mariel Leclere
Ph.D.
Profesor
mariel.leclere@kolegji-heimerer.eu
Mimoza Buzhala
Ph.D. cand.
mimoza.buzhala@kolegji-heimerer.eu
Miradije Krasniqi
BSc.
miradije.krasniqi@kolegji-heimerer.eu
Muljaim Kacka
Prof. Ph.D.
Dekan
muljaim.kacka@kolegji-heimerer.eu
Naime Brajshori
Prof. Ass. Dr.
Rektore
naime.brajshori@kolegji-heimerer.eu
Natyra Kastrati
Ph.D. cand.
Profesor
natyra.kastrati@kolegji-heimerer.eu
Nevzat Shemsedini
Prof. Ass. Dr.
Ligjërues
nevzat.shemsedini@kolegji-heimerer.eu
Petrit Beqiri
Dr. rer. med.
Kryetar i bordit Drejtues
petrit.beqiri@kolegji-heimerer.eu
Përparim Halili
MSc. cand.
Asistent për praktika
perparim.halili@kolegji-heimerer.eu
Resmie Imeri
Ligjëruese
resmie.imeri@kolegji-heimerer.eu
Resmije Sopa
MSc.
Përgjegjëse për praktikat e ergoterapisë
resmije.sopa@kolegji-heimerer.eu
Riaz Agahi
Ph.D.
Profesor
riaz.agahi@kolegji-heimerer.eu
Rina Meha
Ph.D. cand.
Asistente për Proceset Mësimore
rina.meha@kolegji-heimerer.eu
Samir Lleshi
Prof. Ass. Dr.
Ligjërues
samir.lleshi@kolegji-heimerer.eu
Suhida Dermani
MSc.
Udhëheqëse e zyrës për zhvillim dhe karrierë
suhida.dermani@kolegji-heimerer.eu
Shaqir Haliti
MSc.
Profesor
shaqir.haliti@kolegji-heimerer.eu
Shemsi Veseli
MD.
Specialist i Biokimisë
shemsi.veseli@kolegji-heimerer.eu
Shukrije Baruti
Ph.D. cand.
shukrije.baruti@kolegji-heimerer.eu
Valerina Maloku
BSc.
Asistente administrative në rektorat
valerina.maloku@kolegji-heimerer.eu
Valon Morina
Profesor
valon.morina@kolegji-heimerer.eu
Vjosa Hajrullahu
Ph.D. cand.
Koordinatore për çështjet e mësimdhënies
vjosa.hajrullahu@kolegji-heimerer.eu
Yllka Begolli
Ph.D. cand.
Ligjëruese
yllka.begolli@kolegji-heimerer.eu
Arta Bekaj
MA
Udhëheqëse e qendrës së studentëve Heimerer QESH
arta.bekaj@kolegji-heimerer.eu
Vlora Xhemajlaj
MSc. cand.
Udhëheqëse e Zyrës për Diploma dhe Verifikime
vlora.xhemajlaj@kolegji-heimerer.eu
Endorina Gashi
BSc.
Asisitente në Zyren e diplomave dhe verifikimeve
endorina.gashi@kolegji-heimerer.eu
Fedrie Berisha
BSc.
Aistente Administrative te Qendra e Studenteve Heimerer
fedrie.berisha@kolegji-heimerer.eu
Arbona Zenullahu
BSc.
Bibliotekiste
arbona.zenullahu@kolegji-heimerer.eu
Ganimete Zejnullahu
MSc. cand.
Përgjegjëse për arkivë dhe protokoll
ganimete.zejnullahu@kolegji-heimerer.eu

Veranda D4, Hyrja C dhe D Lagja Kalabri,
(Rruga për Veternik), 10000 Prishtinë,
Republika e Kosovës

+ (383) 49 947 612

+ (383) 49 947 343

info@kolegji-heimerer.eu
@2022 KOLEGJI HEIMERER